SZYMIGA – SKLEP MEBLOWY

Jak Usunąć Plamy Z Mebli Drewnianych

Zatem jak skutecznie usunąć plamy z powierzchni drewnianego mebla? O czym należy pamiętać, jeśli chcemy samodzielnie przystąpić do renowacji drewna?

Co najważniejsza renowacja mebli drewnianych odbywa się w 3 krokach którymi są:

  1. Szlifowanie
  2. Olejowanie
  3. Woskowanie

Dzięki wykonaniu tych 3 prostych kroków można szybko odnowić oraz odświeżyć swój drewniany mebel i usunąć się z niego plamy czy przebarwienia.

Jak Usunąć Plamy Z Mebli Drewnianych

Czego należy użyć do renowacji drewnianych mebli:

Do pielęgnacji oraz renowacji mebli dębowych potrzebny jest podstawowy zestaw w którego skład wchodzą:

  • Olej w odpowiednim kolorze dobranym do wybarwienia mebli,
  • Odpowiedni wosk,
  • Aplikator do ręcznego polerowania,
  • Kostka szlifierska, najlepiej dwustronna (miękka/twarda dla zoptymalizowania wykonywanych prac) i papier ścierny do kostki (najlepiej o gramaturze 180)

Przy pielęgnacji mebli drewnianych warto zaopatrzyć się także w rękawiczki i dodatkowe ściereczki.

 

Możesz użyć specjalnego zestawu pielęgnacyjnego w którego skład wchodzą:

  • Dryaden Mobel Politur – pojemność: 50 ml –  wosk do pielęgnacji i zabezpieczania powierzchni mebli olejowanych i woskowanych. Sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń i plam, przeznaczony jest do mebli w każdym wybarwieniu.
  • Kunos Objektol – pojemność: 50 ml – olej do stosowania przy głębszych uszkodzeniach (rysy, wgłębienia, zadrapania, nacięcia), szorstkości powierzchni oraz w przypadku głębokich plam po wodzie lub płynach kolorowych. Olej zawiera barwnik odpowiadający wybarwieniu mebli: dąb natura, dąb palony, dąb bursztyn lub dąb bianco.
  • Ściereczka bawełniana
  • Włóknina ścierna
Olej do mebli dębowych

 

Jak wykorzystać olej oraz woski do usunięcia plam z mebli drewnianych

Przed przystąpieniem do wykonania prac renowacyjnych trzeba dokładnie zabezpieczyć podłogę i dywany wykładając je np. folią.

  1. Aby przywrócić mebel do pierwotnego stanu bez plam i przebarwień należy w pierwszej kolejności zeszlifować powierzchnię (nie tylko w miejscu powstałego przebarwienia np. w przypadku wystąpienia przebarwienia na blacie trzeba zeszlifować całą powierzchnię blatu), za pomocą kostki z papierem ściernym, podczas szlifowania należy pamiętać o tym aby szlifować wzdłuż usłojenia.
  2. Po zeszlifowaniu całej powierzchni pozostaje pył z którego należy oczyścić mebel.
  3. Następnie można przystąpić do zaolejowania na nowo powierzchni mebla. Można to wykonać przy pomocy zwykłej ściereczki. Zaolejowaną powierzchni należy pozostawić na 2 minuty, tak aby olej wniknął w strukturę mebla, po odczekaniu wymaganego czasu należy przetrzeć całą powierzchnie do sucha.
  4. Kolejnym krokiem po zaolejowaniu powierzchni oraz odczekaniu minimum 6 godzin można przystąpić do woskowania (przy wybarwieniu dąb bursztyn należy zmieszać wosk razem z olejem w proporcji ok. 90% oleju i 10% wosku, w przypadku innych wybarwień należy użyć tylko samego wosku). Przygotowaną mieszankę lub sam wosk trzeba równomiernie rozprowadzić na całej zaolejowanej wcześniej powierzchni. Po nałożeniu preparatu wcieramy go w powierzchnię mebla, a następnie przecieramy starannie czystą ściereczką. Tak zaimpregnowany mebel należy pozostawić do całkowitego wchłonięcia na minimum 4 godziny.
  5. I gotowe! Możesz na nowo cieszyć się niepowtarzalnym pięknem swojego drewnianego mebla.
Close
Close
Close
Lost your password?
Close
W koszyku: