SZYMIGA – SKLEP MEBLOWY

+48 795 776 626
Komplet krzeseł stół drewniany

Stół to mebel, który bez wątpienia kojarzy się z rodzinnymi spotkaniami i spożywaniem wspólnie posiłków. To właśnie wokół stołu toczy się życie rodzinne, to przy nim siadamy przy okazji każdej większej uroczystości odbywającej się w domu dlatego też trzeba wcześniej przemyśleć jaki stół wybrać, tak aby zmieścili się przy nim wszyscy zaproszeni goście.  Jeżeli metraż twojego domu lub mieszkania nie pozwala na wstawienie okazałego stołu, a lubisz przyjmować gości to stół rozkładany będzie rozwiązaniem idealnym. Jeśli mieszkańcy spożywają posiłki przeważnie w swoim gronie, a goście pojawiają się sporadycznie, to nie ma potrzeby zajmowania przez stół dużej przestrzeni. Stół rozkładany to bez wątpienia świetna propozycja dla osób szukających w wnętrzach kompaktowych rozwiązań. Ponadto tą możliwość bez wątpienia docenią osoby, które pragną zapewnić swoim domownikom jak i gościom odpowiednią oraz w pełni komfortową przestrzeń przy stole.

Solidny stół drewniany rozkładany biały orzech NISAN
Solidny stół drewniany rozkładany biały dąb mechanizm NISAN
Stół aranżacja jadalni NISAN

Stół Rozkładany Drewniany Jak Wybrać

Na początek trzeba dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń we wnętrzu i ustalić ile osób na co dzień będzie korzystać ze stołu, a ile podczas organizowanych większych uroczystości po jego rozłożeniu. Pozwoli to dokładnie oszacować jakie wymiary powinien mieć stół nierozłożony, a jakie będą możliwe i potrzebne w przypadku zaproszenia większej ilości osób.

Przyjęło się, że ilość miejsca przy stole dla jednej osoby powinna wynosić ok. 60 cm. Nie warto wybierać modeli, które w wersji podstawowej zajmą zbyt dużo miejsca, ponieważ stoły rozkładane z nowoczesnym szybkim mechanizmem można ekspresowo rozłożyć dosłownie w kilka sekund. Dodatkowo przy obliczaniu ilości miejsca, które będzie zajmować stół rozkładany z krzesłami należy także wziąć również pod uwagę odległość od ściany przeznaczoną na przesunięcie krzesła podczas zasiadania i wstawania przy stole.

Stół Rozkładany Drewniany  – dlaczego drewno?

Stoły rozkładane bez wątpienia są częstym wyborem ze względu na swoją niezaprzeczalną funkcjonalność. Możliwość korzystania z mniejszego stołu i zwiększenia jego rozmiaru w razie potrzeby jest rozwiązaniem doskonałym. Jednak sposób wykonania stołu oraz materiał jest równie ważny. Przede wszystkim drewno to materiał używany do produkcji różnego rodzaju mebli od lat.  Znany i ceniony szczególnie za swoja wyjątkową wytrzymałość i trwałość. Co więcej stół wykonany z drewna wyróżnia się jedynym w swoim rodzaju charakterystycznym usłojeniem które bezsprzecznie doskonale się prezentuje. Ilość możliwych wariantów sprawia, że bez trudno znajdziesz drewniany model w pełni dostosowany do wnętrza Twojej jadalni i indywidualnych preferencji odnośnie jego stylistyki.

Jak to się składa, czyli jakie są dostepne mechanizmy w stołach rozkładanych?

Wśród dostępnych na rynku licznych modeli stołów rozkładanych drewnianych stosowane są różne mechanizmy ich rozkładania, wśród nich wyróżnić można:

  • Dostawki boczne –  to elementy poszerzające blat, przechowywane oddzielnie i montowane jedno lub obustronnie, minusem dostawek jest konieczność  przechowywania ich w osobnym miejscu,
  • Wkładki – dodatkowe wkładki umieszczane są pośrodku rozsuniętego blatu. Minusem w tym przypadku może być widoczne łączenie na środku stołu. Jednak dodatkowy blat może być również chowany w specjalnej szufladzie na końcach stołu.
  • Blaty na prowadnicach – prowadnice pozwalają na wręcz ekspresowe wysunięcie dodatkowych elementów spod blatu. Minusem jest skrzynia znajdująca się pod stołem, która służy do przechowywania zwiększającej powierzchnie blatu wkładki.

Wady i zalety stołu rozkładanego

Stoły rozkładane zdecydowanie posiadają więcej zalet niż wad. Niewątpliwie to bardzo praktyczny mebel, którego funkcjonalność docenią szczególnie osoby mieszkające w domu lub mieszkaniu o małym metrażu. Bez problemu w z niewielkiego codziennego stołu można można stworzyć duży stół dla licznie zaproszonych gości. Złożony mebel prezentuje się lekko, dyskretnie i niepozornie nie zabierając dużo miejsca we wnętrzu, trzeba jednak pamiętać o zostawieniu wolnego miejsca wokół w razie potrzeby jego szybkiego rozłożenia. Zmiana rozmiarów stołu to także zmiana jego kształtu, w ten sposób z kwadratowego stół może szybko zamienić się w prostokątny co pozwoli stworzyć całkiem inny mebel w mgnieniu oka.

Wadą stołów rozkładanych może okazać się ich łączenie w miejscu rozkładania, w którym mogą zbierać się drobne okruszki. Inną niedogodnością stołów rozkładanych drewnianych jest ich ciężar. Spowodowane jest to dodatkowa wagą mechanizmu umieszczonego wewnątrz stołu. Jednak są to dosyć drobne wady, które na tle wszystkich zalet mają raczej małe znaczenie.

Solidny stół drewniany rozkładany biały mechanizm NISAN
Solidny stół drewniany rozkładany biały rozłożony NISAN
Jadalnia aranżacja meble NISAN
Close
Close
Close
Lost your password?
Close
W koszyku: