SZYMIGA – SKLEP MEBLOWY

+48 795 776 626
Meble drewniane jak dobrze wybrać

Przede wszystkim warto zastanowić się dlaczego warto wybrać meble wykonane z drewna i jaką mają one przewagę nad meblami wykonanymi z płyty. Co najważniejsze bezsprzecznie gwarantują większą trwałość i z powodzeniem mogą one służyć przez dziesiątki lat a także być odnawiane.

 

Najważniejsze kwestie przy wyborze mebli drewnianych

Zakup mebli drewnianych to niełatwe zadanie gdyż zazwyczaj jest to zakup na lata a meble nie należą do najtańszych, jednak idzie za tym ich trwałość i wysoka jakość. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, przede wszystkim:

zastanów się nad funkcjami, jakie ma pełnić konkretny mebel,
określ dostępne miejsce w pomieszczeniu, w którym ma być umieszczony dany mebel – należy więc dokładnie zmierzyć wnętrze by zdecydować jakiej wielkości mebel będzie najlepszy,
zastanów się nad kolorystyką oraz formą, dopasuj stylistykę kupowanego mebla do innych mebli które już znajdują się w pomieszczeniu tak aby tworzy one razem spójną i harmonijną całość. Warto postawić na klasykę i uniwersalny ponadczasowy design, który nigdy nie wyjdzie z mody a przy zmianie aranżacji w pomieszczeniu nadal będzie doskonale pasować.

Sypialnia szafa z lustrem drewniana NISAN

Meble drewniane dostosowane do twoich potrzeb

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnych mebli, zastanów się dobrze jakie są potrzeby Twoje oraz pozostałych domowników. Pamiętaj też, aby odpowiednio rozplanować dostępną powierzchnię.  Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, zadbaj o to, aby meble były odpowiednie wielkościowo tak aby nie przytłoczyły zbędnie wnętrza. Natomiast w większej przestrzeni wszystkie meble optycznie będą wyglądać na mniejsze, dlatego przed zakupami dokładnie zmierz całe pomieszczenie tak aby wyglądy one proporcjonalnie.

Salon meble drewniane grafit NISAN Drewniana Półka Wisząca Zestawienie

Metody zabezpieczenia mebli drewnianych

Drewno należy zabezpieczyć, gdyż odpowiednio dobrany impregnat pozwala dłużej cieszyć się pięknem drewnianianej powierzchni w nienaruszonym stanie oraz kolorze. Celem impregnacji jest przeciwdziałanie przedostawaniu się wody czy innych płynów głąb drewna, chroni przez rozwojem pleśni, grzybów, czy owadów. Ponadto proces ten opóźnia starzenie oraz podkreśla unikatowy rysunek słojów drewna.

W praktyce wybór preparatów służących do impregnacji drewna ograniczony jest w głównej mierze do lakierów i olei.

Lakier tworzy na powierzchni drewna szczelną powłokę, która jest łatwa w czyszczeniu i niewymagająca okresowej konserwacji. Jednak w przypadku uszkodzenia, wymagana będzie pomoc fachowca. Rysy na lakierze z czasem ciemnieją i robią się wyraźniejsze. W przypadku przerwania warstwy lakieru i odsłonięcia drewna, działania renowacyjne są koniecznością. Gdyż lakier tworzy jedynie powierzchniową ochronę przed wilgocią, a ubytek w jego powłoce naraża drewno na szkodliwe działanie wody zarówno tej bezpośrednio wylanej na mebel jak i tej wchłanianej wprost z powietrza. Renowacja drewnianych mebli lakierowanych w takim przypadku wymaga zdjęcia warstwy lakieru i nałożenia nowej. Renowacja drewnianych mebli lakierowanych wiąże się z wymianą powłoki lakierniczej na całej powierzchni blatu czy frontu, a w skrajnych trudniejszych przypadkach nawet na całym meblu.

Dlatego rekomendujemy wybór mebli drewnianych zabezpieczonych olejem. W przeciwieństwie do lakierów, oleje bazują na naturalnych składnikach i są w pełni przyjazne dla alergików. Wnikają one w strukturę drewna oraz pozwalają w pełni zachować jego właściwości, a także przyjemną fakturę. W przeciwieństwie do mebli lakierowanych należy je co jakiś czas samemu konserwować jednak jest to bardzo łatwe, a przy okazji powala zniwelować wszelkie obicia czy też zarysowania. To doskonały wybór dla osób, które kupują mebel z myślą o użytkowaniu go przez lata i cieszeniu się prawdziwym ciepłem wysokiej jakości drewna.

Close
Close
Close
Lost your password?
Close
W koszyku: