SZYMIGA – SKLEP MEBLOWY

+48 795 776 626
Łóżko drewniane białe sypialnia aranżacja z pojemnikiem NISAN Łóżko drewniane do Sypialni Popularne Wymiary

Przede wszystkim zdrowy oraz spokojny sen stanowi podstawę codziennego funkcjonowania. Odpowiednio dobrane łóżko wraz z materacem wspomagają regeneracje organizmu i gwarantują wysokiej jakości odpoczynek po ciężkim dniu pracy.

Dlatego tak ważne jest to by zadbać o wybór funkcjonalnego, dobrze prezentującego się a zarazem wygodnego w użytkowaniu łóżka. Warto wziąć pod uwagę, że jakość wykonania łóżka a także jego rozmiar mają istotny wpływ na poziom wypoczynku. Co za tym idzie bardzo ważne jest to by wybrać odpowiedni czyli solidny oraz dobry jakościowo mebel o prawidłowym wymiarze.

Zakup łóżka bez wątpienia nie jest więc łatwym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwage nie tylko na aspekt wizualny, lecz przede wszystkim jego wymiary, tak aby mebel wpasował się w dostępny metraż pomieszczenia jak i potrzeby użytkowników. Łóżko drewniane do Sypialni Popularne Wymiary Podpowiadamy, jaki rozmiar łóżka będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Meble Praga Sypialnia

Łóżko drewniane do Sypialni Popularne Wymiary – na jaki się zdecydować

Co najważniejsze wybierając rozmiar łóżka na pierwszym miejscu trzeba uwzględnić dostępną przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania, a także liczbę mebli, które już znajdują się w pomieszczeniu albo które chcemy umieścić we wnętrzu. Dzięki temu w łatwy sposób można określić jakie wymiary łóżka będą prawidłowe do naszej sypialni.

Najczęściej spotykanymi wymiarami łóżek sypialnianych pod rozmiar materaca są 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm oraz 200×200 cm. Jeżeli posiadasz sypialnię o stosunkowo małej powierzchni, trzeba rozsądnie zagospodarować przestrzeń i wybrać taki wymiar łóżka który zapewni optymalną przestrzeń nie tylko do snu, ale także do swobodnego przemieszczania po wnętrzu sypialni, dlatego zalecanym wymiarem w małych przestrzeniach jest 140×200 lub 160×200.

Sprawa doboru łóżka wygląda dużo prościej w sypialniach o większym metrażu, gdyż wtedy można sobie pozwolić na łóżko w wymiarze 180×200 lub 200×200 w zależności od indywidualnych preferencji co do ilości miejsca jakie chcemy mieć w łóżku podczas snu.

Z reguły przyjęte jest, że łóżko dla dwóch osób było w pełni wygodne w użytkowaniu, powinno gwarantować każdej z osób po 80 cm szerokości dla siebie. Z tego też względu łóżko do sypialni o wymiarze 160×200 to najlepszy wybór, jeżeli zależy nam na absolutnym komfortowym minimum. Taki rozmiar jest komfortowy dla dwóch osób, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca we wnętrzu.

Jeśli przestrzeń w sypialni Cię nie ogranicza i masz dużo miejsca do zagospodarowywania możesz spokojnie zdecydować się na łóżko o wymiarze 180×200 czy nawet 200×200. Tak duże łóżko umożliwia stworzenie dwóch osobnych sfer, z tego też powodu będzie idealnym wyborem dla osób ceniących sobie swoją przestrzeń osobistą i lubiących często zmieniać pozycje w trakcie snu. Ponadto jeśli jesteś rodzicem to na pewno dobrze wiesz że, dzieci lubią odwiedzać rodziców w ich łóżku czy nawet spędzać z nimi całą noc. Aby cała rodzina mogła wtedy spokojnie wyspać się i wstać wypoczęta, warto wybrać właśnie model łóżka w większym wymiarze.

Drewniane Meble Rustykalne Białe Inspiracje

Odpowiednio dobrany materac – kluczowe dopełnienie łóżka

Po wyborze odpowiedniego rozmiaru łóżka drewnianego należy w następnej kolejności skupić się na dobraniu materaca. Dobrze dopasowany materac zapewni najwyższy komfort i wygodę podczas snu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiar materaca tak, by idealnie pasował do łóżka. Bez wątpienia istotną kwestią przy wyborze materaca jest dobór stopnia twardości materaca. Wybierać można spośród twardych, średnio-twardych i  miękkich modeli. Przy wyborze twardości materaca należy kierować się wagą użytkowników. Osobom szczupłym zaleca się kupno materaca miękkiego lub średnio-twardego zaś osobom z większą wagą sprawdzi się spanie na materacu twardym.

Łóżko Dębowe do Sypialni aranżacja PAROS
Close
Close
Close
Lost your password?
Close
W koszyku: