SZYMIGA – SKLEP MEBLOWY

+48 795 776 626
Łóżka tapicerowane do pokoju dziecięcego

Zastanawiasz się czy łóżko tapicerowane do pokoju dziecięcego to dobry pomysł ? Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wystrój, ale kolorystykę i bezpieczeństwo. Posiadamy modne łóżka tapicerowane, dzięki którym stworzysz piękny, przytulny i bezpieczny pokój dla swojego dziecka. Poniższy artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na wszystkie pytania, a następnie dokonać słusznej decyzji.

Co to jest łóżko tapicerowane ?

Łóżko tapicerowane to meble uniwersalne, które z łatwością wpasuje się w każdy styl wnętrza. Dodatkowo nada pomieszczeniu komfort i piękny wygląd. Mebel posiada miękkie w dotyku obicie oraz praktyczne, wysokie wezgłowie, dzięki któremu bez problemu użytkownik wygodnie odpocznie. Wygląd mebla pokocha każda dziewczynka i chłopiec. Mebel powinien także być funkcjonalny, dlatego warto wybrać wariant z pojemnikiem na pościel, szufladami lub podnoszonym stelażem.

Zalety:

 • eleganckie wykonanie,
 • wygodne i komfortowe,
 • oryginalny,
 • posiada miękkie w dotyku obicie i zagłówek,
 • brak ostrych krawędzi – w całości bezpieczny dla dzieci,
 • posiada wbudowany pojemnik do przechowywania,
 • do wyboru szereg gamy kolorystycznej obitej tkaniny.

Czy łóżko tapicerowane dla dziecka to dobry pomysł ?

Decydując się na łóżko dla dziecka musisz pamiętać, aby spełniało przede wszystkim funkcję bezpieczeństwa. Łóżka tapicerowane zwykle nie mają ostrych krawędzi, które mogą powodować urazy. Dodatkowo są wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości – na powstałe plamy wystarczy użyć miękkiej gąbki nasączonej wodą. Po za tym modele, które posiadają schowek do przechowywania dodadzą funkcjonalności oraz umożliwią zagospodarowanie pomieszczenia. Co więcej dzięki uniwersalności wpasują się idealnie do każdego wnętrza oraz mają dość niską cenę.

W naszej ofercie mamy do wyboru łóżka tapicerowane różniące się rozmiarem i kolorem. Odpowiednio dobrany kolor i wykończenie nóżek może zaważyć o dopasowaniu mebla do stylu wnętrza.

Bezpieczne łóżko tapicerowane

Przede wszystkim urządzając pokój własnego dziecka najważniejszą kwestią o jaką powinniśmy zadbać jest bezpieczeństwo. A więc najtrafniejszym wyborem będzie właśnie łóżko tapicerowane, gdyż zostało wykonany z miękkich materiałów, które w razie zderzenia z jakąś częścią ciała dziecka nie zostawi ran. Dodatkowo nie są twarde w dotyku i nie zagrażają w momencie ewentualnego uderzenia oraz są bardzo eleganckie i bez problemu wpasują się w każdy wystrój.

Łóżko tapicerowane – utrzymanie w czystości

Łóżko tapicerowane jest łatwe w utrzymaniu czystości, ze względu na materiał obitej tkaniny. Gdy pojawi się plama np. z soku czy ketchupu należy natychmiast zareagować. Przy użyciu ściereczki i ciepłej wody pozbędziemy się plam. Dodatkowo warto pamiętać, żeby czyścić tapicerkę z kurzu przynajmniej raz w tygodniu – za pomocą odkurzacza.

Ponadto czyszczenie łóżka ma duży wpływ jeśli dziecko ma alergię. 

Budowa łóżka tapicerowanego

Jeśli chodzi o budowę łóżka tapicerowanego to w skład wchodzi:

 • skrzynia obita miękkim materiałem,
 • stelaż do którego należy dopasować odpowiedni materac,
 • pojemnik do przechowywania – otwierany za pomocą automatów na sprężynach,
 • miękki zagłówek – pełni funkcję dekoracyjną i praktyczną.
Close
Close
Close
Lost your password?
Close
W koszyku: